top of page

Nuad Bo-Rarn (Tai massaaž) koosneb massaaži-võtetest, joogalaadsetest venitusharjutustest, teadvustatud hingamisest  ja meditatsioonist

Nuad Bo-Rarn on nii keha kui ka vaimu harmoniseeriv protseduur, omalaadne tervendava puudutuse kunst, mis keskendub inimese eluenergia virgutamisele ning taastab organismi võime end ise tervendada. Teraapia käigus luuakse füüsiline ja vaimne tasakaal võtetega, mille sisuks on energialiinide venitamine ja energiapunktide mõjutamine. Erinevate võtetega aitab massöör eluenergia taas vabalt voolama ning taastub organismi enda võime end tervendada.

"Nuad" tähendab tervendavat puudutust, "bo-rarn" tähendus on aga iidne. Seega on tegu iidse tervendava puudutusega. Kuigi tai massaaži võtted on unikaalsed, on neis India ja Hiina mõjutusi. India mõjutustele viitab eluenergia (prana) ja nelja eluelemendi teooria (maa, vesi, tuul, tuli) rakendamine. Hiina traditsioonilise meditsiiniga on kokkulangevusi energiakanalite kulgemise, akupressuuripunktidega ja hiina ravimassaaži tuina võtetega. 

Tai rahvameditsiinis usutakse, et sissehingatava õhu eluandev osa pole hapnik, vaid kosmiline energia (praana, chi, qi). Seega kohe alguses keskendub massöör kliendi hingamisele eesmärgiga seda tasapisi pikendada. See toimub sarnase hingamisrütmi kaudu. Kaasa aitab ta näiteks vajutuste ja venitustega. Tasahilju ja iseenesest kujunebki välja ühine hingamisrütm. Uut moodi hingamine saab tuttavaks ja sellega on meeldiv kaasa minna. Hingamine on tai massaažis väga oluline, annab energiat ja samas ka lõdvestab.

Tai massaažis on oluline ka meditatiivne seisund. Massööri seisukohalt tähendab see keskendumist tegevusele ja toimuva tunnetamisele. Masseeritava jaoks on see ennekõike enda väljalülitamine argisest, keskendumine olemisele. Süvenemine, enda tunnetamine ja äratundmine.

Tai massaaž aitab vabaneda stressist (füüsilistest ja vaimsetest pingetest), arendada kehataju läbi sügava lõdvestuse ja liikumise, parandada rühti, avastada keha, mõtlemise ja emotsioonide seoseid ning taas õppida ära tundma enda tegelikke soove ja vajadusi.

NB! See massaaž pole hetkel sinu jaoks, kui:

  • Sul on olnud hiljuti haigusi või operatsioone;

  • oled rase või Sul on menstruatsioon.

Palun teavita massööri südame- ja veresoonkonnaprobleemide olemasolust.

Thai massage
Thai Nuad Bo-Rarn massage
Thai Nuad Bo-Rarn massage
bottom of page